Majówka w Pobierowie

Nadbałtyckie Pobierowo oferuje wspaniały wypoczynek przez cały rok, nie tylko latem, gdy plaże wypełniają się turystami. Również warto pomyśleć o zorganizowaniu w tej cieszącej się popularnością miejscowości majówki i już teraz zacząć ją planować – im wcześniej, tym lepiej.

 

Chociaż Bałtyk w maju nie zaprasza jeszcze ciepłymi wodami i kąpiel raczej nie jest polecana, to nie brakuje innych interesujących atrakcji. Gdy przyroda budzi się do życia, a słońce przygrzewa coraz bardziej, najlepszym pomysłem na spędzenie wolnego czasu będą długie spacery po plaży oraz uprawianie sportów. Dlatego maj to idealny czas dla tych, który uwielbiają polskie morze i wypoczynek nad nim, ale też jednocześnie niekoniecznie w formie leniwego opalania się na plażach, które zwykle są w szczycie sezonu zapełnione turystami.

 

Warto między innymi poświęcić go na jeżdżenie na rowerze i nordic walking – temperatury nie są jeszcze aż tak wysokie, dlatego sprzyjają dynamicznemu wypoczynkowi. Zapraszają doskonale przygotowane szlaki turystyczne przeznaczone dla rowerzystów, można zatem wypożyczyć rowery i wybrać się na wycieczkę, aby zobaczyć także okoliczne miejscowości w gminie Rewal oraz w okolicach. Znajdą się trasy zarówno dla tych, którzy mogą pochwalić się świetną kondycją, jak i osób, które wolą jeżdżenie rekreacyjne.

 

Podczas spacerów warto nie tylko odwiedzić piaszczyste plaże, ale dodatkowo zieleniące się lasy w Pobierowie oraz jego okolicach. Aromat sosnowego lasu, który otacza Pobierowo, na pewno będzie wspaniałym towarzyszem wypraw nawet całodziennych, podczas których można pooglądać także tamtejszą przyrodę, zwłaszcza bogate ptactwo. Co więcej, podczas spacerów na plażach warto poświęcić chwilę na poszukanie bursztynów – przed sezonem turystycznym jest ich zwykle jeszcze dość dużo. Wspaniałe widoki będą towarzyszyły wyjazdowi przez cały czas!

 

Oprócz spędzania czasu w samym Pobierowie można też odwiedzić okoliczne atrakcje, na przykład popularny Nadmorski Park Miniatur w Dziwnowie czy latarnię morską w Niechorzu, które czynne są przez cały rok – na ich stronach internetowych można dokładniej zapoznać się z aktualnymi godzinami otwarcia.